„O niepełnosprawności przy kawie” i nie tylko

Do piątku, 5 kwietnia, w Legnicy trwać będą konkursy, przedstawienia teatralne, spotkania, warsztaty oraz inne wydarzenia w ramach Tygodnia Wiedzy o Autyzmie. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali m.in. filmową projekcję w kinie Helios czy spotkanie z autorką książek Joanną M. Chmielewską.

Za Tydzień Wiedzy o Autyzmie w Legnicy odpowidają miejscowe placówki: Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doskonalenia Nauczycieli wraz z Zespołem Placówek Specjalnych, Młodzieżowym Centrum Kultury, Legnicką Biblioteką Publiczną oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwojowymi „Dar Losu”. Na liście wydarzeń znalazły się zarówno atrakcje dla dzieci, jak i ich rodziców oraz opiekunów czy nauczycieli. Pierwsi będą mieli okazję m.in. obejrzeć film w kinie Helios, spotkać się z Joanną M. Chmielewską, autorką książek dla dzieci i młodzieży czy odwiedzić MCK z okazji przedstawienia teatralnego.

– Dla rodziców i nauczycieli zaplanowano wykłady, konsultacje specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, zajęcia otwarte i warsztaty prowadzone przez nauczycieli ZPS, Dzień Otwarty w szkole „Dar Losu” i film poruszający tematykę niepełnosprawności w Kinie Piast. Punktem kulminacyjnym Tygodnia Wiedzy o Autyzmie będzie spotkanie „O niepełnosprawności przy Kawie”. Zaproszonych gości z tematyką aktywizacji społecznej i zawodowej osób autystycznych zapozna profesor Uniwersytetu Wrocławskiego Małgorzata Młynarska. Przedstawiona też będzie działalność wrocławskiej klubokawiarni Równik, prowadzonej przez osoby niepełnosprawne. Spotkanie uświetni występ legnickiej artystki, Beaty Dropik – wylicza Zygmunt Mułek z legnickiego magistratu.

Szczegółowy program Tygodnia Wiedzy o Autyzmie można znaleźć w internecie.

Dodaj komentarz