O mój rozmarynie…

Trudno było dziś ukryć łzy wzruszenia. „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie” i wiele innych, najpiękniejszych żołnierskich piosenek, odśpiewali dziś wspólnie lubinianie, w hali Regionalnego Centrum Sportowego.

– To piosenki, które każdy Polak powinien znać lub je chociaż słyszeć – powiedziała pani Lidia, która do hali RCS przyszła z wnuczką Kaliną. Jak większość zgromadzonych, ocierała ukradkiem łzy i była bardzo poruszona.

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zorganizowano w hali już po raz trzeci, ale w tym roku frekwencja była wyjątkowa. Podobnie jak na wojskowym pikniku, i tutaj były tłumy.

Mieszkańcy udekorowani w kotyliony, z biało-czerwonymi balonami i flagami przyszli wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze pieśni patriotyczne. W repertuarze było m.in. „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie”, „Serce w plecaku”, „My pierwsza brygada” i wiele innych pieśni legionowych z czasów I i II wojny światowej. Teksty wyświetlano na telebimach, aby każdy mógł się przyłączyć do śpiewania. A robili to i starsi i najmłodsi.

Na scenie występowały dzieci z lubińskich szkół i przedszkoli. Do tej uroczystości maluchy przygotowywały się od tygodni. Kolorowe przebrania i niełatwy tekst opanowały do perfekcji. Takie wydarzenia sprawiają, że od najmłodszych lat patriotyzm jest dzieciom bliski i dobrze się kojarzy. – Bardzo lubię śpiewać i cieszę się, że uczymy się takich piosenek. Niektóre są smutne, niektóre bardzo wesołe – mówi Ania ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..