Opublikowany: śr, Sty 23rd, 2019

O czystość miasta znów dbać będzie LPGK

Ok. 2,6 mln zł będzie kosztować utrzymanie czystości w Legnicy przez najbliższe dwa lata. W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła miejska spółka LPGK, która ponownie zajmie się tym po trzech latach przerwy.

Dotychczas za oczyszczanie miasta odpowiadała jaworska firma COM-D oraz miejscowa FHU Wójcik, które przejęły to zlecenie właśnie po Legnickim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Wynik zakończonego w tej sprawie przetargu oznacza, że LPGK ponownie zajmie się m.in. zamiataniem ulic i chodników w nadkaczawskim mieście.

– Do obowiązków LPGK w realizacji tego zamówienia będzie m.in.: opróżnianie koszy na odpadki, ich konserwacja i naprawa. Firma ma także za zadanie usunięcie zanieczyszczeń powstałych w nieprzewidzianych sytuacjach oraz zabierania martwych zwierząt z miejsc publicznych – wylicza Zygmunt Mułek z legnickiego ratusza.

Umowa, którą LPGK podpisze z Zarządem Dróg Miejskich ma obowiązywać do końca 2020 r.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..