Opublikowany: wt, Lis 19th, 2019

O bezpieczeństwie w nadkaczawskim mieście

Strażacy, strażnicy miejscy, policjanci, urzędnicy i prezesi komunalnych spółek spotkali się w magistracie, by dyskutować o zapobieganiu przestępczości i ochronie bezpieczeństwa mieszkańców oraz porządku publicznego tak w ubiegłym, jak i przyszłym roku. Wnioski?

Spotkaniu przewodniczył prezydent Tadeusz Krzakowski, który już na wstępie zaznaczył, że przyszłoroczny budżet może być trudny. – Jednak bezpieczeństwo mieszkańców, jak zawsze traktować będziemy priorytetowo, korzystając z dobrej dotychczasowej współpracy służb i ich doświadczenia – zapewnił.

Sporo uwagi podczas dyskusji poświęcono potrzebie unowocześniania bezpiecznej infrastrktury drogowej i przeciwpowodziowej, działaniom prewencyjnym służb, bezpieczeństwu w komunikacji publicznej, walce z zanieczyszczeniem powietrza i smogiem czy skutecznemu wykrywaniu przestępstw – szczególny tych, których ofiarami padają seniorzy.

– Ten realizowany od kilkunastu lat program stanowi płaszczyznę współpracy organów i instytucji samorządowych, służb mundurowych, służb komunalnych, firm ochroniarskich, organizacji i stowarzyszeń oraz spółdzielni mieszkaniowych w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego. Jest realizowany przez zespoły: ds. zwiększenia bezpieczeństwa osób i mienia, zapobiegania patologiom, przeciwdziałania przestępczości nieletnich i tworzenia bezpiecznej infrastruktury – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Poza funkcjonariuszami czy urzędnikami w rozmowach brali udział przedstawiciele miejskich spółek – Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..