Opublikowany: sob, Lut 29th, 2020

Z numerem 99 w Legii, czyli Bartosz Slisz w Warszawie

Młody i perspektywiczny pomocnik trafił na Łazienkowską. Legia Warszawa dzięki kwocie odstępnego w wysokości 1,5 mln euro, pozyskała zawodnika na zasadzie transferu definitywnego.  

Władze Legii były mocno zdeterminowane w pozyskaniu młodzieżowego reprezentanta Polski – Bartosza Slisza. Jeszcze z początkiem roku młody pomocnik mówił: Niczego nie dostanę się za darmo, a moja pozycja w drużynie musi być poparta ciężką pracą. Mam jednak nadzieję, że będzie to wyglądało tak jak w poprzedniej rundzie.

Bartosz Slisz w statystykach klubowych wypadł najlepiej, jeśli chodzi o pokonane kilometry na boisku. „Młodzieżowiec miesiąca października 2019”, zawsze skromnie wypowiadał się na temat swojego progresu, ale ten bacznie obserwowały kluby ekstraklasowe w Polsce. Slisz miał na swoim koncie także kilka rozegranych meczów w pełnym wymiarze czasowym, a ostatnia konfrontacja przeciwko Legii Warszawa, gdzie Zagłębie pokonało „Wojskowych” 2:1 na pewno jeszcze bardziej podbudowała osobę młodego pomocnika. W najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał 48 spotkań.

– Wierzę, że pozyskanie Bartosza Slisza będzie pod wieloma względami przełomowe. Cieszę się, że ta wyjątkowa transakcja dotyczy młodego polskiego piłkarza i odbywa się na rynku wewnętrznym. To pokazuje z jednej strony, że liga potrzebuje silnych klubów, które chcą stawiać na najzdolniejszych młodych zawodników, a z drugiej jak ważna jest rola takich klubów jak Zagłębie Lubin, które konsekwentnie i mądrze stawiają na szkolenie – czytamy wypowiedź prezesa „Wojskowych” – Dariusza Mioduskiego na oficjalnej stronie Legii Warszawa.

Slisz wzmocnił Legię, a do Zagłębia w krótkim czasie trafił na zasadzie wypożyczenia, serbski skrzydłowy Dejan Drazić, a wcześniej 29-letni Rosjanin Evegeni Bashkirov.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..