Nowy zastępca komendanta legnickiej policji

Nadkomisarz Zbigniew Kopij został nowym zastępcą szefa policji w Legnicy, Leszka Zagórskiego. Funkcjonariusz, który ponad 20 lat temu rozpoczynał pracę w prochowickim komisariacie będzie odpowiadał za pion kryminalny.

Zbigniew Kopij otrzymał nominację podczas uroczystości we Wrocławiu z rąk komendanta KWP Tomasza Trawińskiego. To nagroda za wieloletnią pracę w mundurze, którą nowy zastępca komendanta w Legnicy rozpoczął w 1991 r., w ówczesnym komisariacie w Prochowicach.

Wiedzę i doświadczenie zdobywał służąc w pionie prewencji jako dzielnicowy oraz w referacie kryminalnym. W 2005 r. pełnił służbę w Wydziale ds. Nieletnich i Patologii. Ciężka praca, stałe podnoszenie kwalifikacji zaowocowało awansem. W roku 2009 został powołany na stanowisko Naczelnika Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Legnicy – wylicza Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy legnickiej policji.

Nowy zastępca komendanta ma na koncie rónież wiele wyróżnień, w tym brązową odznakę Zasłużony Policjant czy srebrny medal za długoletnią służbę.

Dodaj komentarz

*

code