Opublikowany: śr, Cze 3rd, 2020

Nowy wóz na XXV-lecie

Strażacy OSP Paszowice wkrótce otrzymają nowy wóz bojowy dla swojej jednostki. Można dodać „nareszcie”, bo wysłużony Jelcz mimo wielu starań jest już w opłakanym stanie. Radość podwójna. W tym roku jednostka obchodzi XXV-lecie funkcjonowania w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Ten wóz im się po prostu należał. Jednostka należy do jednych z bardziej aktywnych na terenie powiatu ze względu na położenie w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 3 (obecnie też trasy ekspresowej S3). Ponad pół miliona złotych dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowego Systemu Ratownictwa Ratowniczo – Gaśniczego na zakup nowego wozu bojowego dla OSP Paszowice to najlepszy prezent dla tej jednostki.

– Kolejne 200 tys. zł pochodzić będzie z budżetu gminy Paszowice a pozostałą część staramy się pozyskać od sponsorów i z innych źródeł. Wspólnie z druhami pracujemy nad tym, żeby właściwy sprzęt jak najszybciej znalazł się w jednostce – mówi wójt Sebastian Oszczęda. Kolejnym krokiem na pewno będzie podjęcie działań zmierzających do zakupu nowego auta dla OSP Wiadrów, która od niedawna również działa w KSRG – dodaje wójt.

fot. UG Paszowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..