Nowy sprzęt trafił do strażaków

Strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymali nowy sprzęt hydrauliczny. Dzięki niemu, strażacy nie będą już ograniczeni długością przewodów hydraulicznych. Nowy sprzęt może być wykorzystywany również pod wodą. Jego kupno poprawi jakość i skuteczność ich pracy.

Do jednostki ratowniczo-gaśniczej w Jaworze trafił bardzo potrzebny sprzęt. Nowoczesne nożyce oraz rozpieracz ramieniowy. Sprzęt jest wykorzystywany do prowadzenia działań ratowniczych na drogach

Te urządzenia poprawiają możliwości operacyjne jednostki. Do najważniejszych zalet należy ich bezprzewodowość. Dzięki nim w trakcie działań nie jesteśmy ograniczeni przez długość przewodów hydraulicznych – informuje Łukasz Starowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze.

Co ważne, strażacy będę mogli ich używać również pod wodą. Urządzenia mają poprawić przede wszystkim jakość i skuteczność pracy strażaków. To kolejny nabytek, które udało się pozyskać w ramach Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej.

Średnio rocznie staramy się pozyskać około 200-300 tysięcy złotych. I tak też się stało, w tym roku. Udało nam się pozyskać nowy samochód średni do jednostki ratowniczo-gaśniczej, który kosztował 330 tysięcy złotych – dodaje Waldemar Sarlej, Komendant Powiatowy PSP w Jaworze.

Samochód kupiono dzięki wsparciu samorządów z powiatu jaworskiego. Natomiast nożyce oraz rozpieracz został kupiony dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź S.A. Kosztował ponad 80 tysięcy.

Zdjęcie: KP PSP JAWOR.

Dodaj komentarz

*

code