Nowoczesne radiowozy trafiły do policji (FOTO, WIDEO)

W siedzibie Wydziału Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu funkcjonariusze z jednostek terenowych województwa dolnośląskiego odebrali nowe pojazdy służbowe, które w najbliższych dniach pojawią się na ulicach. Policjanci z Dolnego Śląska otrzymali łącznie 29 radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych. Trzy z nich trafiły do Legnicy, a po jednym do Jawora i Złotoryi.

W uroczystym przeglądzie i przekazaniu pojazdów wzięli udział: wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak oraz komendant wojewódzki policji we Wrocławiu nadinspektor Tomasz Trawiński wraz z zastępcą – inspektorem Andrzejem Łuczyszynem. Wszystkie zakupione auta zostały wcześniej specjalnie przystosowane do służby w policji zgodnie z przygotowaną przez funkcjonariuszy specyfikacją. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania.

29 samochodów zostało zakupionych dla KWP we Wrocławiu w ramach dostaw centralnych przez Komendę Główną Policji w Warszawie z przeznaczeniem dla pionu ruchu drogowego. Zakup sfinansowany został z budżetu policji oraz ze środków unijnych w ramach programu Infrastruktura i  Środowisko – Projekt „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji”.

Dolnośląscy policjanci otrzymują 26 samochodów marki Kia Ceed o pojemności silnika 1591 cm3 i mocy 134 KM, które wykorzystywane będą w służbie policjantów ruchu drogowego jako radiowozy oznakowane, oraz trzy pojazdy marki BMW 330i o pojemności silnika 1998 cm3 i mocy 251 KM, wyposażone w videorejestratory, które przez funkcjonariuszy tego samego pionu wykorzystywane będą jako radiowozy nieoznakowane.

Z naszego regionu auta (Kie Ceed) odebrali funkcjonariusze z powiatu legnickiego (trzy) oraz jaworskiego, złotoryjskiego (po jednym). – Radiowóz będzie dużym wsparciem działań realizowanych przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Od dzisiaj będzie można go zobaczyć na drogach powiatu złotoryjskiego. Nowe auto z pewnością pozwoli policjantom na jeszcze szybszy dojazd do miejsca interwencji, co bezpośrednio przełoży się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców – mówi starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

.

Fot. KWP Wrocław i KPP Złotoryja

WIDEO:

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..