PO i Nowoczesna przedstawiają kandydatów

Platforma Obywatelska i Nowoczesna idą razem do wyborów samorządowych w Lubinie. Kandydatem tej koalicji na prezydenta miasta jest Grzegorz Zieliński. – Głęboko wierzę, że jest najlepszą osobą na to, żeby znaleźć się w drugiej turze, powalczyć o prezydenturę Lubina i przestawić to miasto oraz subregion na zupełnie nowe tory. Będę wspierał go gorąco z pozycji kandydowania do sejmiku – zachwalał dziś Zielińskiego z Nowoczesnej Piotr Borys z Platformy Obywatelskiej.

We wtorek poznaliśmy termin wyborów samorządowych, więc kandydaci na prezydentów, wójtów, burmistrzów i radnych mogą ruszać z kampanią. Tak jak w całej Polsce, tak i w Lubinie Platforma Obywatelska i Nowoczesna postanowiły pójść do wyborów samorządowych wspólnie, by „zatrzymać PiS i utrzymać kierunek Polski samorządowej, obywatelskiej”. W naszym regionie mają to zrobić Grzegorz Zieliński i Piotr Borys. Politycy zaprezentowali się dziś, wzajemnie wychwalając podczas konferencji prasowej pod lubińskim ratuszem. Pierwszy z nich kandyduje na prezydenta Lubina, drugi startuje do sejmiku województwa dolnośląskiego, najprawdopodobniej z pierwszej pozycji na liście.

Swój program wyborczy PO i Nowoczesna przedstawią w przyszłym tygodniu. Dziś mogliśmy się dowiedzieć jedynie, że będzie to „najbardziej obywatelski program, jaki można sobie wyobrazić”, a hasło wiodące kampanii to „Aktywny Lubin”.

PO i Nowoczesna zapewniają, że chcą stworzyć strefę ekonomiczną, najlepszy system edukacyjny, system pomocy seniorom i ich aktywizacji oraz najlepsze sportowe miasto w Polsce, łącząc miejski RCS z należącym do KGHM Zagłębiem Lubin.

– Wszystkie obiekty miejskie będziemy chcieli wcielić do Zagłębia Lubin, połączyć w jedną spółkę. Przeznaczyć środki na to, by były cztery pierwszoligowe, ekstraklasowe drużyny: piłki nożnej, ręcznej, siatkówki i jeszcze koszykówki – mówi Piotr Borys, nie zdradzając jednak, jak formalnie-prawno miałoby przebiegać takie połączenie.

Koalicja PO i Nowoczesnej wystawi swoich kandydatów również do lubińskiej rady miejskiej oraz rady powiatu lubińskiego. Listy mają zostać zatwierdzone do 3 września.

źródło: Lubin.pl

Dodaj komentarz

*

code