Nowi policjanci złożyli ślubowanie

19 nowych funkcjonariuszy dołączyło do szeregów dolnośląskiej policji. Czterech podejmie służbę w naszym regionie.

Słowa przysięgi wypowiedziało 17 policjantów i dwie policjantki. Uroczysta ceremonia miała miejsce wczoraj, w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowo przyjęci policjanci zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych podlegających garnizonowi dolnośląskiemu. Dwie osoby trafią do komendy w Polkowicach, po jednej  – do Jawora i Złotoryi.

 Od początku tego roku do dolnośląskich stróżów prawa dołączyło 206 nowych funkcjonariuszy. Policja cały czas poszukuje osób zainteresowanych pracą w tej formacji.

– Służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować – informuje podkom. Kamil Rynkiewicz z biura prasowego KWP we Wrocławiu.

źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz