Nowi funkcjonariusze w szeregach policji (FOTO)

“Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz. W czwartek w Domu Klubowym “Śnieżka” przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu słowa te wypowiedziało 60 nowych policjantów i  25 policjantek. Niektórzy z nich zasilą również komendy miejskie i powiatowe w naszym regionie.

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi kolejnych już w tym roku nowych policjantów. Uroczyste ślubowanie złożyło łącznie 85 funkcjonariuszy. Od początku tego roku w szeregi dolnośląskiej policji wstąpiło łącznie 309 stróżów prawa.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowo przyjęci policjanci zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego. W naszym regionie mundurowi trafią do jednostek policji w Złotoryi (jedna osoba), Jaworze (dwie osoby), Polkowic (jedna osoba), Legnicy i Lubina (dwie osoby).

Ubiegając się o pracę w policji kandydaci przechodzili przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Obejmowały one m. in. test z wiedzy ogólnej, test sprawnościowy, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

Przypominamy, że służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nie karany i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, mający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

.

.

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..