Nowe obostrzenia w całej Polsce

Od soboty cała Polska wchodzi w czerwoną strefę. Premier ogłosił listę nowych obostrzeń. 
Zamknięte zostają restauracje i bary. Szkoły podstawowe w klasach od czwartej do ósmej przechodzą na zdalne nauczanie. Seniorzy proszeni są o pozostanie w domu. To tylko niektóre obostrzenia, jakie w piątek wprowadził premier Mateusz Morawiecki. Nowe zasady wchodzą w życie od soboty, 24 października.
 – Tempo wzrostu zachorowań musi być zahamowane – mówił podczas piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Dlatego cała Polska przechodzi w czerwoną strefę obostrzeń. Zamknięte zostaną restauracje i bary, które mogą przygotowywać jedzenie jedynie na wynos. Wprowadzony zostanie również zakaz spotkań i aktywności w grupie większej niż 5 osób. Wyjątkiem są osoby mieszkające razem, a także te, które spotykają się w pracy.
Nowe obostrzenia dotkną także uczniów,na zdalne nauczanie przechodzą uczniowie szkół podstawowych w klasach od czwartej do ósmej. W godzinach od 8 do 16:00 dzieci i młodzież do 16 roku życia mogą poruszać się tylko pod opieką dorosłych.
Premier apelował szczególnie do seniorów po 70 roku życia o pozostanie w domu. W tym celu uruchomiony zostaje program “Korpus wsparcia seniorów”, w którym zaangażowani będą wolontariusze i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Zamknięte zostają również sanatoria.
Obostrzenia mają obowiązywać przez najbliższych 14 dni. Jeśli liczba zachorowań nie spadnie, jest duża szansa, że zostaną przedłużone.

Dodaj komentarz

*

code