Nowe numery telefonów na policję

Nie odbierają z obawy, że połączenie przychodzące z numeru o początku +48 47 87 43 narazi ich na astronomiczne koszty. Tymczasem to nowy numer lubińskiej policji. Zmiany wprowadziły nieco zamieszania, dlatego policja uspokaja.

W związku z modernizacją resortowej łączności, zmieniły się wszystkie numery telefonów do jednostek policji w całym kraju.

– Teraz aby dodzwonić się do Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, należy wybrać prefiks 47 87 43, a następnie numer wewnętrzny do danej komórki. Wszystkie aktualne, nowe numery telefonów znajdują się na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Lubinie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej lubińskiej KPP – mówi Sylwia Serafin, oficer prasowy z KPP w Lubinie.

Wiele osób nie odbiera telefonów od funkcjonariuszy policji z nieznanego, nowego numeru. Tym bardziej, iż prefiks +48 47 budzi obawy, że jest to kosztowne połączenie zza granicy.

– Jeżeli zobaczą państwo w swoim telefonie, że wyświetlający się numer rozpoczyna się od liczby 47, nie należy się obawiać – dodaje Sylwia Serafin.

Takie połączenie można odebrać bez obaw o poniesienie jakichkolwiek kosztów. Przypominamy, że cały czas funkcjonują także numery Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Aby skontaktować się z policją w nagłych przypadkach, niezmiennie wybieramy numer 112 lub 997.

Dodaj komentarz