Opublikowany: nie, Cze 2nd, 2019

Nowe logo, nagroda miasta i dużo zabawy – trwają Dni Ścinawy (FOTO)

Ścinawa świętuje. Mieszkańcy wczoraj i dziś bawią się na dniach miasta. Można posłuchać muzyki czy popłynąć w krótki rejs Łęgową Damą. Zaś gwiazdą wieczoru będzie zespół Myslovitz. – Drugi dzień to także moment, kiedy wręczamy uroczyście Nagrodę Miasta i Gminy Ścinawa. Prezentujemy dziś także mieszkańcom oficjalnie nowe logo Ścinawy – mówi burmistrz Krystian Kosztyła.

W sobotę bawiono się między innymi przy muzyce młodego perkusisty Kuby Kowaliszyna, który wystąpił z zespołem Fuji oraz wokalisty i multiinstrumentalisty – Szymona Chodynieckiego. Dzień zakończyła dyskoteka pod gwiazdami. Dziś ciąg dalszy zabawy.

– Mamy bezpłatne rejsy Łęgową Damą. To szkuta, która na co dzień cumuje w naszym porcie, a w weekendy i święta odbywa rejsy komercyjnie, z których mogą skorzystać mieszkańcy. Oprócz tego Janek Samołyk, który wystąpi przed Myslowitz – przedstawia atrakcje dzisiejszego dnia burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Drugi dzień święta miasta to także czas, kiedy wręczana jest Nagroda Miasta i Gminy Ścinawa. Nie inaczej było i w tym roku.

– To mieszkańcy, zbierając podpisy, mogą zawnioskować o przyznanie takiej nagrody za osiągnięcia na rzecz lokalnej społeczności. Taki wniosek może również złożyć przewodniczący rady – wyjaśnia burmistrz Kosztyła.

W tym roku złożono trzy takie wnioski. I właśnie spośród nich ścinawscy radni wybrali osobę, do której trafiła nagroda. Tegoroczna laureatka, Ewa Solińska, wieloletnia dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ścinawie, nie kryła wzruszenia.

– Jestem zaskoczona, a jednocześnie wzruszona. Nie spodziewałam się takiej nagrody, ale moje serce się raduje – mówi z uśmiechem. – Jestem bardzo szczęśliwa, że taka instytucja, jak ścinawska biblioteka, która obchodzi 70-lecie swojego istnienia, otrzymała takie wyróżnienie. Na pewno wspólnie z pracownikami przygotujemy odpowiednie miejsce dla statuetki – dodaje.

Nowe logo Ścinawy w trzech wersjach kolorystycznych

Dziś oficjalnie zaprezentowano także nowe logo Ścinawy, które od tej pory promować będzie miejscowość i pojawiać się m.in. na gadżetach czy plakatach zapowiadających organizowane tutaj wydarzenia. Znajdziemy je również na burcie parkingu-statku, który w kwietniu został otwarty w Ścinawie. Jak mówi burmistrz Kosztyła, nawiązuje ono do rzeki Odry oraz położenia miasta.

– Pomysł na logo wiąże się z kierunkami rozwoju i z szansami, które widzimy, a które dotyczą rzeki Odry i naszego położenia nad nią – stwierdza. – Jest to niejako hasło promujące i zwracające uwagę tych, którzy przyjeżdżają do nas, ale także mieszkańców i tych, którzy chcieliby kiedyś zamieszkać tutaj, że przyszłość miasta to rzeka Odra, a konkretnie żegluga, którą rząd planuje uruchomić ponownie, a także turystyczny rozwój naszego miasteczka. Logo zaprojektowała agencja reklamowa Finestra z Lubina. Po naszych sugestiach, po analizie wielu wariantów, doszliśmy do tego ostatecznego, który dzisiaj pokazujemy mieszkańcom – dodaje burmistrz.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..