Nowe karetki będą jeździły po regionie

Legnickie pogotowie ratunkowe otrzymało pięć nowych ambulansów. Karetki trafią do Lubina, Legnicy, Złotoryi i do Głogowa. To najnowszy sprzęt, dzięki któremu najstarszy pojazd w taborze pogotowia ma tylko 6 lat.

Pieniądze na trzy karetki przekazało Ministerstwo Zdrowia. Nowy samochód marki Mercedes trafi do Lubina, ale również do Głogowa i do Złotoryi.

– Dodatkowo dwie karetki zostały zakupione z pieniędzy własnych legnickiego pogotowia. Te ambulanse trafią do stacji w Legnicy. Dzięki temu wymieniliśmy wszystkie karetki z 2012 i 2010 roku. Najstarsze pochodzą więc z 2014 r. To poprawa warunków pracy ratowników i duży plus dla mieszkańców regionu – mówi Joanna Bronowicka, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.

Ambulanse mają na swoim wyposażeniu najnowszy sprzęt. Są to m.in. respiratory czy defibrylatory.

Joanna Bronowicka, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Legnicy

– Nawet taki sprzęt to koszt ponad 100 tys. zł. Pieniądze przekazali m.in. samorządowcy. Cieszę się także, że 80% kierowców naszej placówki odbyło specjalistyczne szkolenie i mogą prowadzić najnowsze auta specjalne – dodaje Bronowicka.

– Dofinansowaliśmy zakup jednego z ambulansów, ratownictwo medyczne jest bardzo ważnym elementem życia każdego mieszkańca powiatu lubińskiego. Dzięki temu wszystkie interwencje pogotowia będą sprawniejsze – cieszy się Jadwiga Musiał, przewodnicząca rady powiatu lubińskiego.

Jeden nowy ambulans z samymi noszami, bez specjalistycznego sprzętu to koszt 415 tys. zł. Pogotowie Ratunkowe w Legnicy obsługuje na co dzień mieszkańców sześciu powiatów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..