Nowe auta dla policji

Jeszcze w tym miesiącu do komend policji na całym Dolnym Śląsku trafią nowe auta. W sumie kupionych zostało 55 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów.

– Wszystkie zakupione auta zostały wcześniej specjalnie przystosowane do służby w policji zgodnie z przygotowaną przez funkcjonariuszy specyfikacją. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania – informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W sumie kupiono 55 aut. Są wśród nich zarówno samochody, które będą wykorzystywane do codziennej służby patrolowej oraz kryminalnej, jak i takie, które ze względu na odpowiednio dobrane wyposażenie będą służyły w trakcie konkretnych zadań: jak ambulans kryminalistyczny czy ambulans poczty specjalnej. To auta osobowe oraz furgony, marek: Mercedes, Volkswagen, Ford, Skoda, Toyota, Kia, Hyundai.

Jeszcze w tym miesiącu radiowozy trafią do komend powiatowych i miejskich na całym Dolnym Śląsku oraz do dolnośląskiej komendy wojewódzkiej. Wciąż trwa rozdzielanie samochodów pomiędzy poszczególne jednostki.

Samochody zostały kupione częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez Komendę Główną Policji dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego. Całkowity ich koszt to ponad 8 milionów złotych.

Dodaj komentarz

*

code