Opublikowany: pt, Cze 5th, 2020

Nowa ulica gotowa do użytku

Pandemia koronawirusa nie hamuje inwestycji w Polkowicach. Mieszkańcy ulicy Jaskrowej mogą korzystać już z nowo wybudowanej drogi.

Wcześniej w tym miejscu był niezagospodarowany teren. Teraz powstała zupełnie nowa infrastruktura, z której w bezpieczny sposób korzystać będą mieszkańcy.

– Na tej ulicy oprócz komunikacji samochodowej, będzie się też odbywała w sposób bezpieczny komunikacja pieszych i rowerzystów. Mamy tutaj dwie ścieżki rowerowej, a także punkt selektywnej zbiórki odpadów – mówi burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki. Włodarz miasta dodaje też, że jesienią wzdłuż tej ulicy zasadzonych zostanie 12 nowych drzew. – To na potwierdzenie, że nasze inwestycje są zielone – zaznacza Puźniecki.

Budowa ulicy Jaskrowej na osiedlu Polkowice Dolne to element większego planu. Docelowo droga ta ma łączyć się poprzez rondo z Aleją Jana Pawła II. – To jest jeden z elementów szerokiego planu poprawy infrastruktury drogowej na osiedlu Dolne Polkowice – przyznaje Tomasz Duszyński, kierownik referatu inwestycji w Urzędzie Gminy Polkowice.

Wybudowanie 116 metrowego odcinka ulicy Jaskrowej kosztowało gminę blisko sześćset tysięcy złotych.

fot. UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..