Nowa Sala Królestwa Świadków Jehowy (WIDEO, FOTO)

Legnickie zbory Świadków Jehowy korzystają już z nowej Sali Królestwa przy ul. Koskowickiej 55A. To miejsce zgromadzeń, w którym odbywają się przede wszystkim spotkania biblijne i regularne zebrania. Obiekt powstał w imponującym tempie. Budowa trwała trzy miesiące, a wykonawcami byli wyłącznie ochotnicy i wolontariusze.

–  Z obiektu będą korzystać miejscowi Świadkowie Jehowy i wszyscy chętni zainteresowani, którzy przyjdą na nasze spotkania – mówi Zbigniew Malarski, lokalny rzecznik prasowy.

Przedstawiciel ŚJ podkreśla, że przychylnie do projektu były usposobione lokalne władze, które nie utrudniały a wręcz pomagały przejść przez proces koniecznych pozwoleń. Korzystając z zaproszenia na „drzwi otwarte” zapytaliśmy gospodarzy obiektu o źródła finansowania takiej kosztownej inwestycji. Zapewniają, że dotacji rządowych nie mieli, a cała budowa i wyposażenie pochodziło z lokalnych i ogólnopolskich, dobrowolnych składek i zbiórek. Sporym wkładem wykazali się wolontariusze. Przy budowie udział wzięło 362 ochotników z tzw. brygad budowlanych z terenu całej Polski. Ponadto w prace włączyło się 447 ochotników z Legnicy i okolicy. Obiekt może pomieścić 140 osób. Teraz można studiować Biblię w godnych warunkach.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz