Nowa poczekalnia dla dzieci w polkowickiej przychodni (FOTO)

Kolorowe wyposażenie, przewijaki dla niemowląt, kącik zabaw i przebudowane toalety – tak po modernizacji wygląda nowa poczekalnia dla dzieci zdrowych w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

– Rodzice, którzy przychodzą do punktu szczepień czy do punktu laktacyjnego prowadzonego przez położne wiedzą, jak ważne jest dobre, przyjazne dzieciom otoczenie i atmosfera przypominająca tę domową – mówi Jolanta Węgierska-Januszkiewicz, lekarz pediatra w polkowickiej przychodni. – Dlatego cieszę się, że oczekując na szczepienie czy poradę, maluchy mogą tutaj na chwilę zapomnieć o wizycie u lekarza. Poczekalnia jest przyjazna dla najmłodszych i dostosowana od ich potrzeb. Podoba się również rodzicom – dodaje.

Modernizację poczekalni dla dzieci zdrowych przeprowadzono równocześnie z pracami związanymi z utworzeniem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, na ostatniej kondygnacji przychodni.

– Chcieliśmy, aby pacjenci w jak najmniejszym stopniu odczuli uciążliwości związane z budową, dlatego zdecydowałam o przeprowadzeniu równocześnie wszystkich prac remontowych w tym skrzydle budynku – wyjaśnia Mariola Kośmider, dyrektor PCUZ. – Dzięki temu mamy tutaj nową klatkę schodową, nowe toalety, wygodną dużą windę oraz nową poczekalnię dla dzieci zdrowych. Teraz planujemy kolejne modernizacje poradni dzieci chorych oraz przymierzamy się do budowy szpitala w Polkowicach. Gmina ma zabezpieczony odpowiedni teren pod przyszły szpital. Jego lokalizacja jest planowana w nowej części Polkowic, nieopodal przyszłej, nowej komendy policji, po drugiej stronie obecnej dwupasmówki.

Przypomnijmy, że Zakład Opiekuńczo-Leczniczy ma być oddany już wkrótce, a pierwsi pacjenci mają być przyjęci na początku przyszłego roku.

Fot. PCUZ

Dodaj komentarz