Nowa multimedialna biblioteka.

IMG_0068LUBIN. Otwarto drugą multimedialną bibliotekę w Lubinie. Sześć stacjonarnych stanowisk komputerowych, tablety oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu – to tylko część nowoczesnego wyposażenia nowej placówki. – Chcemy zaproponować naszym czytelnikom coś nowego – mówi Marek Mierzejewski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubinie.

Kiedyś mieściła się tu biblioteka i czytelnia dla najmłodszych mieszkańców miasta. Teraz wnętrze nie przypomina już tego dawnego, jest świeżo wyremontowane i nowocześnie wyposażone.

– Duża liczba osób korzystających z pierwszej w Lubinie, otwartej 3 lata temu biblioteki multimedialnej Czytnik, spowodowała, że postanowiliśmy otworzyć kolejną tego typu placówkę mówi Marek Mierzejewski – dyrektor MBP w Lubinie

Na razie biblioteka jest w trakcie budowania zbiorów, dlatego część półek jest jeszcze pusta. Inwestycja nie byłaby możliwa gdyby nie pieniądze przeznaczone na ten cel przez miasto. Prace budowlane, projektowe a także wyposażenie nowej biblioteki multimedialnej kosztowało 820 tysięcy złotych. Nazwa biblioteki 'Łącznik” nie jest przypadkowa ze względu na łącznik znajdujący się między starą a nową częścią budynku biblioteki przy ulicy Odrodzenia. Nowa biblioteka multimedialna w Lubinie jest otwarta w dni powszednie od godziny 10 do 18, a w soboty od 10 do 15.

(szat)

IMG_0067IMG_0069

 

Dodaj komentarz