Nowa Lewica i jej kandydat na prezydenta

Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, a niebawem także Razem – to partie, które połączyły siły, by stawiać na tego samego kandydata w zbliżających się wyborach prezydenckich. Dziś przedstawiciele SLD oraz Wiosny zapowiedzieli poparcie dla Roberta Biedronia. W trakcie kampanii kandydat ma zawitać do Legnicy.

Jak poinformował Michał Huzarski z SLD, we wtorek, 28 bm., jego ugrupowanie zarejestrowało zmiany w statucie, rozpoczynając nowy rozdział w ramach porozumienia z Wiosną (Nowa Lewica). Niebawem ma do nich dołączyć trzecia sił – Razem. Podstawowe cele? Obrona praworządności, a także rynku pracy, dalsze pogłębianie integracji z Unią Europejską i rozwijanie władzy samorządowej.

Michał Huzarski

– To cele i wartości naszej formacji, która rekomenduje Roberta Biedronia jako kandydata na prezydenta – zapowiada Huzarski. – Nowa Lewica będzie tworzyć tzw. frakcje. Łączymy siły, rozpoczynając nowy rozdział – dodaje.

Przedstawiciele Nowej Lewicy spotkali się dziś z dziennikarzami w Legnicy. Przekonywali, że nie rozmawiają choćby o wyborze lidera, skupiając się wyłącznie na najważniejszym projekcie: Robert Biedroń 2020.

– Stoimy przed wielkim wyzwaniem. Kampania niebawem ruszy, my już mamy swojego kandydata. Odważnego, praworządnego i dbającego o prawa obywateli – wylicza poseł Robert Obaz z Wiosny. Jak zaznaczył, w kraju powstają obecnie komitety poparcia, co świadczy o pozytywnym odzewie mieszkańców. Na terenie okręgu legnicko-jeleniogórskiego jest ich już 17. – Liczymy, że Robert Biedroń dotrze do drugiej tury i powalczy o prezydenturę – skwitował.

Robert Obaz

Przedstawiciele Nowej Lewicy jednogłośnie deklarują, że najbliższe miesiące poświęcą na wspólną pracę w jednym celu. „Wierzymy w sukces” – przekonują.

– Gdy Aleksander Kwaśniewski startował w wyborach, ludzie nie dawali mu szans. Później przez 10 lat był prezydentem i to bardzo dobrym – kończy Michał Huzarski.

Obecni w Legnicy ludzie SLD i Wiosny mają wizję zmian, które powinny nastąpić w kraju, a więc i na terenie małych ojczyzn. Gdy mowa o naszym regionie, ma on stać się miejscem bardziej przyjaznym do życia dla mieszkańców. Ich zdaniem, w Legnicy braki są największe w sferach zabezpieczenia potrzeb socjalnych, społecznych oraz zdrowotnych.

Dodaj komentarz