Opublikowany: nie, Sty 19th, 2020

Nocy pożar domu. Z żywiołem walczyło 9 zastępów strażaków (FOTO)

Aż dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domu, do którego doszło poprzedniej nocy w Nowym Kościele. Konieczna okazała się ewakuacja mieszkańców budynku.

Informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego stanowiska kierowania złotoryjskiej komendy PSP o godz. 4:15. Na pomoc natychmiast wysłano trzy zastępy straży pożarnej z miejscowej jednostki ratowniczo-gaśniczej, po dwa zastępy ochotników z pobliskiej Świerzawy i Sokołowca oraz zastęp OSP z Prusic.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów zastano rozwinięty pożar dachu budynku. Po zabezpieczeniu terenu działań, ewakuacji mieszkańców i zlokalizowaniu źródła ognia, przystąpiono do akcji gaśniczej.

W tym celu podano trzy prądy wody w natarciu na palący się dach i poddasze budynku. Po okiełznaniu żywiołu budynek został dokładnie przewietrzony oraz sprawdzony kamerą termowizyjną. Akcja gaśnicza trwał kilka godzin. Na szczęście wskutek pożaru nikt nie ucierpiał.

.

Fot. OSP Prusice via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..