Nocne zwiedzanie w Głogowie

Kus darmowym wstępem, niezwykłym klimatem oraz specjalnie przygotowanymi atrakcjami. Pracownicy Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie zachęca do odwiedzenia placówki podczas sobotniej Nocy w Muzeum.

Głogowskie muzeum od lat włącza się w akcję Europejska Noc Muzeów, która w tym roku odbędzie się 18 maja. Tego dnia na wszystkich odwiedzających placówkę czekać będą między innymi widowiskowe pokazy, prezentacje oraz historyczne warsztaty.

– Włączamy się w to przedsięwzięcie, bo to wielkie święto muzeów i muzealników. Tym razem przeniesiemy się do XVII wieku. Na zamkowym dziedzińcu zaprezentuje się grupa rekonstrukcyjna, która pokaże musztrę paradną oraz bojową. Zorganizowane zostaną także warsztaty szermierki. Natomiast ci, którzy nie przepadają za militariami będą mieli okazję podziwiać tańce dworskie, a także się ich nauczyć – mówi rzecznik głogowskiego muzeum Maciej Iżycki.

Sporo atrakcji czeka na mieszkańców nie tylko w samym muzeum, ale również poza nim. Mowa tu o zamkowej fosie, w której swój obóz rozbiją XVII-wieczni żołnierze.

Będzie można spotkać się z tymi żołnierzami i zobaczyć jaką dysponują bronią, ale także przymierzyć ówczesne stroje i odwiedzić warsztaty kowalskie, tkackie czy garncarskie – dodaje Maciej Iżycki.

Tradycyjnie już do późnej nocy zwiedzającym udostępnione zostaną wszystkie sale wystawiennicze oraz prezentowane tam ekspozycje. Chętni będą mogli również podziwiać panoramę miasta z zamkowej wieży. Noc w Muzeum rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa do 24:00.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..