Za nimi kolejny rok wędrowania (FOTO, WIDEO)

Jaworscy turyści podsumowali kolejny sezon. Pasjonaci wędrowania, podróży dalekich i bliskich wysłuchali sprawozdania z działalności w roku bieżącym, wymieniali się doświadczeniami i snuli plany na przyszłość. Podsumowanie było też okazją do podziękowań dla najaktywniejszych „wędrownisiów” oraz dla osób, firm i instytucji wspierających działalność jaworskiego oddziału PTTK.

Prezes oddziału, Leszek Drabczyk nie krył zadowolenia, że z roku na rok turystów w powiecie przybywa a współpraca kwitnie. Turystyczną działalność jaworzan wspiera m.in. gmina, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, OHP czy stowarzyszenie abstynentów Azyl. W sprawozdaniu z działalności Zarządu wiele słów uznania padło pod adresem nauczycieli-opiekunów Szkolnych Kół Turystycznych.

Za swoją bezinteresowną działalność pamiątkowy medal i tytuł Zasłużonego dla Turystyki Ziemi Jaworskiej otrzymał w tym roku Eugeniusz Zwierzchowski.

– Cieszę się, że po mnie oddział Jaworski absolutnie nie obniżył lotów, a cały czas się rozwija. Mamy dużo aktywnych turystów w szkołach podstawowych, martwimy się tylko o młodzież ze szkół średnich ale mamy nadzieję, że ta sytuacja się polepszy – powiedział nam obecny na spotkaniu Henryk Antkowiak, honorowy prezes Dolnośląskiego Zespołu Turystyki Pieszej, wieloletni prezes jaworskiego zarządu PTTK.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz