Opublikowany: pon, Lut 24th, 2020

(Nie)zwyczajne zebranie strażaków (FOTO)

To miało być zwyczajne zebranie sprawozdawcze straży. Druhowie z Męcinki przyjęli protokoły z 2019 r., udzielili zarządowi OSP absolutorium i sporządzili plany na rok bieżący. Udział w zebraniu wzięli też goście, wśród których znalazła się marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

W Męcince obecność szefowej Sejmu nie robi na nikim specjalnego wrażenia, bo Elżbieta Witek jest honorowym obywatelem gminy i od lat współpracuje z tym samorządem i lokalnymi stowarzyszeniami. Między innymi dzięki jej wsparciu miejscowa strażnica jest dobrze wyposażona, na co uwagę zwrócił obecny na spotkaniu generał Adam Konieczny, komendant wojewódzki dolnośląskiej straży pożarnej: – Jestem pełen uznania. Chciałbym, żeby wszędzie przynajmniej tak wyglądało zaopatrzenie w sprzęt. Pamiętajmy, że dzisiejsza straż pożarna pełni zdecydowanie ważniejszą rolę niż kiedykolwiek – podkreślił szef dolnośląskich strażaków.

Elżbieta Witek odniosła się do filmu zaprezentowanego z działań jednostki w 2019 r. Wiele spośród 160 wyjazdów relacjonowaliśmy na naszym portalu: – Doceniam, że tylu ludzi potrafi poświęcać swój wolny czas dla innych. To wcale nie jest takie łatwe, co widzieliśmy na filmie i o czym słyszeliśmy w sprawozdaniu – mówiła z uznaniem marszałek.

Satysfakcji nie krył wójt gminy, Mirosław Brzozowski: – Wspólnie można więcej, współpraca popłaca. Dzisiaj mogliśmy słyszeć pochwały i wiele dobrych słów. Chciałbym podkreślić, że to nasi mieszkańcy, którzy zakładają mundury, zapewniają innym bezpieczeństwo i za to im serdecznie dziękuję – powiedział.

 

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..