Niewybuch przy Kilińskiego!

Moździerz z czasów drugiej wojny światowej odkopano dziś przy ulicy Kilińskiego w Lubinie. Amunicje znaleziono podczas prac związanych z modernizacją oświetlenia miejskiego.

Na amunicję około godziny 10.00 natrafili pracownicy zajmujący się modernizacją oświetlenia miejskiego w Lubinie. O znalezisku poinformowano urzędników miejskich oraz policję.

W jednym z wykopów ujawniono pocisk z czasów drugiej wojny światowej, prawdopodobnie pocisk moździerzowy o długości około 30 centymetrów – informuje Krzysztof Pawik, z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Do takich znalezisk dochodzi bardzo często. Policjanci apelują do mieszkańców, by nigdy nie dotykali znalezionych pocisków.

Absolutnie nie wolno również przenosić takich przedmiotów. Bezwzględnie i jak najszybciej należy oddalić się z miejsca zdarzenia, czyli ujawnienia niewypału. Nie należy też dopuszczać osób postronnych i jak najszybciej powiadomić m.in. policję – dodaje Pawlik.

Odnaleziony w Lubinie pocisk został zabezpieczony przez saperów z Głogowa. Zazwyczaj takie znaleziska w bezpieczny sposób detonuje się na poligonie.

Dodaj komentarz

*

code