Niewrzawa: Jestem pod wrażeniem gry Zagłębia

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin nie dały najmniejszych szans Startowi Elbląg, wygrywając dziś 35:24 (17:11). Miedziowe zagrały znakomite zawody, co najlepiej potwierdzają słowa szkoleniowca elbląskiej ekipy – Mówiąc szczerze jestem pod wrażeniem, tego co dzisiaj zaprezentował zespół gospodarzy – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Andrzej Niewrzawa.

Andrzej Niewrzawa (trener Kram Startu): Według mnie Zagłębie potwierdziło, że będzie jednym z głównych faworytów do gry o najcenniejsze medale. To bardzo silny zespół, wsparty bramkarkami, które dziś miały sporo udanych interwencji. Mecz dla nas zaczął się bardzo słabo i to trochę ustawiło dalsze losy spotkania. Staraliśmy się robić jakieś zrywy, ale nie da się wygrać spotkania z taką skuteczności rzutową. Wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy i mówiąc szczerze jestem pod wrażeniem, tego co dzisiaj zaprezentował zespół gospodarzy. Gra Zagłębia była dzisiaj tak dobra, że nie mieliśmy żadnych szans.

Bożena Karkut (trener Metraco Zagłębia): Wiedzieliśmy, że zespół z Elbląga tanio skóry nie sprzeda i od początku nastawialiśmy się tak, żeby dobrze wejść w ten mecz. Zaczęliśmy bardzo dobrze zarówno pierwszą, jak i drugą połowę i to nam dało spory komfort psychiczny i sporą przewagę nad przeciwnikiem. Zagraliśmy dzisiaj naprawdę dobry mecz, każda zawodniczka wnosiła dziś bardzo wiele. Na duży plus wykorzystałyśmy grę z obrotową i radziłyśmy sobie grając także w osłabieniu.

Dodaj komentarz