Opublikowany: sob, Wrz 14th, 2019

Nieudany początek Metraco Zagłębia

W pierwszym meczu nowego sezonu piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin uległy na wyjeździe KPR Gminy Kobierzyce. Niezwykle emocjonujące spotkanie zakończyło się wynikiem 27:26 dla gospodyń.

Lubinianki lepiej weszły w mecz ale od stanu 7:4 w ich grze coś się zacięło. Strzelecki impas Miedziowych wykorzystały rywalki i odskoczyły na kilka bramek. W drugiej połowie podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zaczęły odrabiać starty i kilka razy miały nawet szansę na uzyskanie prowadzenia jednak w decydujących momentach brakowało zimnej krwi i dokładności.

Początek drugiej połowy to wymiana ciosów z obu stron, jednak z biegiem czasu Metraco Zagłębie zaczęło mozolnie odrabiać straty. W końcu lubinianki doszły rywalki, jednak w decydujących momentach brakowało zimnej krwi i dokładności. Podopieczne Bożeny Karkut mogły nie tylko doprowadzić do remisu, ale i wyjść na prowadzenie. Mogły, ale tego nie zrobiły. W końcówce ważny rzut karny obroniła Monika Maliczkiewicz, na dwadzieścia sekund Miedziowe miały jeszcze akcję na remis, ale skończyło się na rzucie w boczną siatkę.

-Jak można było przewidzieć mecz z Kobierzycami nie był łatwy. Niestety z naszej strony nie ustrzegliśmy się błędów i niecelnych rzutów w stuprocentowych sytuacjach. Mimo dobrego początku i chęci z naszej strony przegrywamy pierwsze starcie. Na pewno nie zwiesimy głów i do meczu z Piotrkowem podejdziemy jeszcze bardziej zmotywowane. Mamy mało czasu ale poprawimy błędy i nie pozwolimy sobie na następną stratę punktów – mówiła po meczu Zuzanna Ważna, obrotowa Metraco Zagłębia Lubin.

W środę w pierwszym domowym meczu sezonu 2019/2020 PGNiG Superligi Kobiet Metraco Zagłębie Lubin podejmować będzie Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

KPR Gminy Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin 27:26 (17:12)

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Kucharska 1, Tomczyk, Janas 2, Wiertelak 4, Ivanović 1, Walczak 4, Koprowska 1, Despodovska 5, Michalak 2.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Hurychova, Stanisławczyk 2, Grzyb 3, Hartman 3, Trawczyńska, Buklarewicz 4, Górna 5, Ważna 1, Zawistowska 1, Machado Matieli 2, Belmas 3, Pielesz, Milojević 2.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..