Opublikowany: wt, Maj 21st, 2019

Niepełnosprawni będą protestować także w Legnicy

Paweł Frost

W najbliższy czwartek, 23 maja, legniczanie spotkają się w sercu miasta, by solidaryzować się z protestującymi w Warszawie osobami niepełnosprawnymi oraz ich opiekunami. Do wzięcia udziału zapraszają m.in. Paweł Frost i posłanka Elżbieta Stępień.

Ogólnopolska pikieta odbędzie się w czwartek w Warszawie z inicjatywy Iwony Hartwich z RON (Rodzice Osób Niepełnosprawnych). To odpowiedź na niespełnienie postulatów m.in. o zagwarantowaniu 500 zł dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18 lat. Na trzy dni przed wyborami do europarlamentu niepełnosprawni oraz ich opiekunowie wspólnie wyrażą więc swój sprzeciw w stolicy.

Solidarni z tymi działaniami będą legniczanie. Spotkają się także w czwartek, o godz. 17, pod zegarem obok Galerii Piastów, by połączyć się z osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami w sprzeciwie wobec “obietnic bez pokrycia”. Na legnicki protest zaprasza Paweł Frost, a także posłanka Elżbieta Stępień.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..