Niebawem finał ferii po legnicku

Fot. UM Legnica

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy podsumował tegoroczne ferie w mieście. Każdego dnia na zajęciach dla dzieci i młodzieży pojawiały się setki uczniów, co cieszy organizatorów. Zwieńczeniem zimowych ferii będzie jednak dopiero niedzielna, 10 lutego, wystawa zwierząt domowych „Pochwal się zwierzątkiem”.

W ramach tegorocznych atrakcji, które Ośrodek przygotował z myślą o młodych mieszkańcach, można było znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji.

– Wszystkie zajęcia odbywały się i odbywają pod okiem instruktorów i opiekunów. Uczestnicy brali udział m.in. w turniejach piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, badmintona i tenisa stołowego w halach sportowych przy ul. Sejmowej, Lotniczej i Głogowskiej. Dużym powodzeniem wśród młodzieży cieszą się zajęcia na siłowni przy ul. Głogowskiej, nazywane treningiem funkcjonalnym – relacjonują przedstawiciele OSiR-u.

Uczniowie licznie stawiali się m.in. na warsztatach pt. Twoja kanapka, które trwały na stadionie w parku Miejskim. Wielkim zainteresowaniem cieszą się również zajęcia na lodowisku przy ul. Sejmowej. Finał zabawy? Już w niedzielę, 10 lutego, o godz. 15 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Lotniczej. Wtedy też rozpocznie się wystawa „Pochwal się swoim zwierzątkiem”. Zapisy będą przyjmowane do godz. 14.30.

– Organizatorzy zapraszają młodych i dorosłych właścicieli piesków, kotów, świnek morskich, chomików, gadów, ptaków i owadów. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, a wyróżnione zwierzątka – nagrody w postaci bonu upominkowego na zakup karmy lub akcesoriów. Podczas imprezy odbędzie się też zbiórka karmy oraz nakrętek dla zwierząt z legnickiego schroniska – zachęcają pracownicy legnickiego OSiR-u.

Dodaj komentarz