Nawet dziecko wie, że stawką jest życie (WIDEO)

Dzieci policjantów, ratowników medycznych, strażaków oraz lekarzy apelują do wszystkich Polaków o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Film z jasnym przekazem opublikowała legnicka policja. Funkcjonariusze liczą, że jego treść trafi do serc mieszkańców.

Większość z nas zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie za sobą koronawirus. Hasło “Zostań w domu” towarzyszy nam przecież na każdym kroku. Mimo trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, funkcjonariusze każdego dnia narażają zdrowie, by dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. A efekty tej pracy w ogromnym stopniu zależą właśnie od nas.

Stróże prawa przypominają, że zatajenie przed służbami np. powrotu zza granicy czy fakt przebywania w kwarantannie może oznaczać dla nich konieczność przejścia izolacji. W najlepszym przypadku – zakończonej powrotem do pracy czy rodziny po dwóch tygodniach.

Funkcjonariusze liczą, że apel ich pociech okaże się skuteczniejszy niż komunikaty do lokalnej społeczności powtarzane ostatnio każdego dnia. Jeśli chcemy liczyć na ich pomoc w trudnych dla nas chwilach, przestrzegajmy więc zasad, które stworzono właśnie w tym celu.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code