Nawet 100 osób zamkniętych w noclegowni (WIDEO)

Od niedzieli do Schroniska dla Bezdomnych i Domu Samotnej Matki przy ul. Przemysłowej w Legnicy nie można wejść, ani z niego wyjść. Powód? Jeden z mieszkańców trafił do szpitala z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Środki ostrożności w placówce dotyczą nawet 100 osób.

Noclegownia jest obecnie zamknięta, co oznacza nie tylko, że nikt nie może do niej wejść, ale również zakaz opuszczania dla wszystkich osób, które tam przebywają. To podjęte przez nas środki ostrożności, podkreślają przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy.

Aby zminimalizować ryzyko mieszkańcy zostali zamknięci w noclegowni do czasu uzyskania wyników testu. Te mają być znane dopiero dziś. Opóźnienie spowodowane świąteczną przerwą wystawia ich cierpliwość na próbę.

Przy bramie placówki przez większość doby czuwają strażnicy miejscy. Ich zadaniem jest m.in. zadbanie, by nie dochodziło do kontaktów czy niekontrolowanego przekazywania paczek między mieszkańcami noclegowni, a osobami z zewnątrz.

Na wyniki testów mieszkańca noclegowni, który może być nosicielem koronawirusa czeka nawet 100 przebywających w placówce przy Przemysłowej osób. To, jak szybko wyniki te dotrą do Legnicy zależy jednak również od liczby badań, które wciąż czekają w kolejce.

AKTUALIZACJA:
Jak informuje legnicki sanepid, wynik testu mężczyzny okazał się ujemny, co oznacza, że niebawem wszyscy pozostali mieszkańcy placówki będą mogli opuścić jej mury.

Więcej w materiale TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code