Opublikowany: pt, Sie 17th, 2018

Nauczyciele mają powód do zadowolenia

Władze miasta i przedstawiciele lubińskiej oświaty doszli do porozumienia w sprawie zmiany regulaminu wynagradzania nauczycieli. Dzięki temu polepszy się sytuacja finansowa pedagogów.

– Myślę, że nauczyciele będą zadowoleni – przyznaje Beata Goldszajdt, prezes lubińskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. – Wrócimy do sytuacji, która była dwa lata temu. Przywrócony zostanie sposób obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe nauczycieli, który obowiązywał do 2016 r., kiedy to rada miejska podjęła uchwałę wprowadzającą regulamin wynagradzania nauczycieli, który zdaniem pedagogów, był niesprawiedliwy i niekorzystny – dodaje. – To jest drobny krok w dobrą stronę, bo jest jeszcze wiele do poprawienia. W nowym roku szkolnym może uda się jeszcze coś zrobić i poprawić nieco regulamin wynagradzania nauczycieli – stwierdza prezes lubińskiego ZNP.

To, że przywrócony zostanie poprzedni regulamin wynagradzania, potwierdza sekretarz Lubina Damian Stawikowski. – Po kilku spotkaniach negocjacyjnych doszliśmy do porozumienia. Prezydent skieruje do radnych projekt odpowiedniej uchwały. Zajmą się nią na najbliższej sesji, 21 sierpnia – mówi Stawikowski.

Nowy regulamin zacznie obowiązywać od 1 września.

– Tworzymy nowe warunki, żeby polepszyć sytuację nauczycieli – przyznaje sekretarz Lubina, odnosząc się do niewielkich podwyżek, jakie otrzymali pedagodzy od rządu.

Od kwietnia polscy nauczyciele otrzymali, po kilku latach bez podwyżek, niewielkie sumy od władz państwa.

– Nauczyciele dyplomowani, czyli z najwyższym stopniem awansu dostali ponad 100 zł brutto podwyżki. Pozostali nieco mniej – wylicza Golszajdt.

Pedagodzy twierdzą wprost, że takie kwoty uwłaczają godności.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..