Nasze gminy walczą o siłownie. Głosujcie!

Fot. zdjęcie ilustracyjne

Do końca czerwca można głosować na gminy, które biorą udział w konkursie Nestlé Porusza Polskę. Dla mieszkańców najlepszej szesnastki organizator ufunduje siłownie plenerowe. Z naszego regionu do zabawy przystąpiło trzynaście gmin. 

Organizatorem akcji jest firma Nestlé, która z okazji obchodów swojego 150-lecia postanowiła zaktywizować Polaków i zachęcić ich do prowadzenia zdrowego trybu życia.

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: www.nestleporusza.pl. Aby móc oddać swój głos na daną gminę, trzeba mieć aktywne konto na stronie organizatora. Głosować też można za pośrednictwem Facebooka.

Codziennie można oddać tylko jeden głos. W czasie trwania głosowania na stronie widoczna jest liczba głosów oddanych na daną gminę. Ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu czterech dni od zakończenia głosowania, które nastąpi z końcem czerwca.

Do konkursu zgłosiło się łącznie 495 gmin z całej Polski. Nasz region reprezentuje 13 gmin, najwięcej z powiatu legnickiego: Tyniec Legnicki, Polanka, Wągrodno, Brennik, Dzierżkowice, Rogożnik, Lasowice i Ruja. Powiat polkowicki reprezentuje Przemków, Chocianów i Strogoborzyce, a złotoryjski: Olszanica i Stara Kraśnica.

Szesnaście gmin z największą ilością głosów otrzyma siłownie zewnętrzne warte prawie 17 tys. zł każda. Siłownie wyposażone są w następujące urządzenia do ćwiczeń: biegacz+orbitrek, rower+jeździec, surfer+twister, drabinka+podciąg nóg oraz wioślarz.

Dodaj komentarz