Opublikowany: śr, Cze 24th, 2020

Narkotyki w słoiku

Lubińscy policjanci zatrzymali czterech legniczan, którzy w aucie pod siedzeniem kierowcy oraz w słoikach w bagażniku przewozili narkotyki.

– Policjanci wydziału prewencji lubińskiej komendy udaremnili wprowadzenie na czarny rynek sporej ilości narkotyków – mówi asp. Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Uwagę mundurowych zwrócił samochód, który w nocy poruszał się po terenie Lubina z niesprawnymi światłami mijania. W trakcie kontroli drogowej czterech podróżujących zachowywało się nerwowo, co wzbudziło podejrzenie. I faktycznie mężczyźni nie byli niewinni. Wewnątrz pojazdu ujawnione zostały bowiem spore ilości narkotyków, które przewożone były pod siedzeniem oraz w słoikach w bagażniku pojazdu – dodaje.

Czterech legniczan w wieku od 17 do 20 lat przewoziło 240 porcji MDMA (ecstasy) oraz ponad 4180 porcji metamfetaminy. Policjanci skonfiskowali narkotyki, a także przewożony przez mężczyzn sprzęt, który mógł służyć do produkcji narkotyków.

– Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Lubinie. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Lubinie wobec dwóch zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – informuje aspirant Pawlik.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..