Opublikowany: śr, Maj 22nd, 2019

Narkotyki ukrył w wersalce (FOTO)

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali łącznie ponad tysiąc porcji handlowych środków odurzających i substancji psychotropowych. Część narkotyków była ukryta w wersalce w schowku na pościel. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd.

Kilkanaście minut po północy złotoryjscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobową skodę, którą podróżowało dwóch mężczyzn. Ich zachowanie wzbudziło u mundurowych pewne podejrzenia, które, jak się później okazało, były bardzo słuszne.

– Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli  nielegalne substancje w postaci amfetaminy i marihuany. Został on zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. W toku dalszych czynności procesowych, w miejscu zamieszkania 28-latka znaleźli kolejne narkotyki. Pudełko z zawartością marihuany było ukryte w wersalce, a dokładniej w pojemniku na pościel – informuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

W trakcie dalszych czynności policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali kolejne dwie osoby, które także posiadały przy sobie nielegalne substancje. W obu przypadkach funkcjonariusze znaleźli zawiniątka z folii aluminiowej z zawartością metamfetaminy. Łączna ilość zabezpieczonych narkotyków to ponad sto porcji handlowych.

– Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a w toku dalszego postępowania będą odpowiadać przed sądem. Zgodnie z obowiązującą ustawą przestępstwo posiadania narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze trzech lat – dodaje rzeczniczka.

.

Fot. KPP w Złotoryi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..