Narkotyki przeszkodziły mu w karierze policjanta

Sporych kłopotów nabawił się 21-latek, który chciał zostać policjantem. Jeszcze przed kursem podstawowym wyszło na jaw, że mężczyzna, zanim wstąpił w szeregi policji, rozprowadzał środki odurzające. Prokuratura przedstawiła mu 5 zarzutów, a komendant policji zawiesił go w czynnościach służbowych.

21-latek już prawie cieszył się z otrzymania nowej pracy. Tuż po tym, jak został przyjęty, okazało się, że kilka miesięcy wcześniej miał udzielać narkotyków postronnym osobom. Sprawę odkryli polkowiccy policjanci.

– Doświadczeni funkcjonariusze naszej jednostki w wyniku podjętych czynności zebrali materiał dowodowy świadczący o podejrzeniu popełnienia przestępstw narkotykowych przez mężczyznę, który dopiero oczekiwał na termin rozpoczęcia kursu podstawowego, a którego ukończenie jest wymagane do zostania funkcjonariuszem policji – tłumaczy Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Komendant Powiatowy Policji w Polkowicach w świetle zgromadzonego materiału natychmiast podjął decyzję o zawieszeniu tego funkcjonariusza w czynnościach służbowych. Jednocześnie została również wszczęta procedura zmierzająca do nieuchronnego wydalenia tegoż mężczyzny ze służby – dodaje.

Niedoszły policjant usłyszał 5 zarzutów udzielenia niewielkiej ilości narkotyków. Prokuratura zakwalifikowała to jako wypadki mniejszej wagi i w grudniu 2020 roku skierowała do sądu akt oskarżenia.

Więcej w materiale:

Dodaj komentarz