Nana, stare auta i poszukiwacze złota – nadchodzą Dni Złotoryi

korowód
Fot. UM Złotoryja

Afromental i Nana to największe gwiazdy tegorocznych Dni Złotoryi, które potrwają od 26 do 28 maja. Święto mieszkańcom jak co roku wzbogacą mistrzostwa w płukaniu złota. 

Dni Złotoryi rozpocznie tradycyjny przemarsz historycznego korowodu. Przy tej okazji mieszkańcy po raz trzeci będą konkurować o miano najlepiej przebranej grupy. Władze miejskie dla zwycięzców przewidziały nagrody rzeczowe o wartości  3 tys. zł.

Tego dnia nastąpi też oficjalne otwarcie XXIV Mistrzostw Polski w Płukaniu Złota, które do niedzieli toczyć się będą nad złotoryjskim zalewem. Piątek zakończy koncert gwiazdy wieczoru – grupy Afromental. Pochodzący z Olsztyna artyści grają muzykę z pogranicza R&B, hip-hopu i soulu. Wokalista i basista zespołu, znani jako Tomson i Baron, swoją popularność zyskali również dzięki programowi telewizyjnemu „The Voice of Poland”, w którym przez sześć edycji byli jurorami.plakat dni złotoryi

Na sobotę miasto przygotowało ciekawą ofertę zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców. Na początek turniej tenisa stołowego. Weterani i seniorki rywalizować będą w hali sportowej „Tęcza” o puchar burmistrza. Kilka godzin później w rynku zaprezentują się przedszkolaki, najpierw podczas pokazów tanecznych, a następnie w konkursie młodych strongmanów. Od godz. 16  centrum złotego grodu wypełnią stare motocykle i samochody amerykańskie oraz auta retro. Dla fanów muzyki atrakcje rozpoczną się natomiast od godz. 20. Jako pierwszy na scenę wyjdzie zespół Sachiel, laureat programu „Must be The Music”. Zaraz po nim pojawi się czarnoskóry raper niemiecki Nana, który zasłynął m.in. takimi utworami jak „Lonely”, „Remember the Time” czy „He’s Comin’”.  Sobotę zakończy dyskoteka pod gołym niebem.

W ostatnim dniu złotoryjskiego święta rozstrzygnie się rywalizacja płukaczy złota. Na godz. 15 przewidziana jest ceremonia zamknięcia mistrzostw. Dwie godziny później rozpocznie się trzecia edycja Złotoryjskich Rytmów Młodych, w których zaprezentują się amatorskie kapele z Dolnego Śląska. O godz. 18 coś dla fanów sportów walki – w górnej części Rynku toczyć się będą pojedynki kickboxerów. W walce wieczoru wystąpi złotoryjanin Artur Libelt. Dni Złotoryi zakończy koncert lokalnego zespołu Żółta Febra.

 

Dodaj komentarz