Przed nami intensywne opady deszczu. IMGW wydał ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu na terenie kilkunastu powiatów na Dolnym Śląsku. Dzisiaj i jutro parasole przydadzą się również mieszkańcom naszego regionu. 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed deszczami zostało wydane dla południowej części województwa dolnośląskiego, w tym dla powiatu złotoryjskiego i jaworskiego oraz trzech powiatów na Opolszczyźnie. – Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 30 mm do 40 mm – informuje Barbara Wrona z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu.

Alert jest ważny od dziś, czyli 12 listopada, od godz. 19 do czwartku, tj. 14 listopada, do godz. 3. Prawdopodobieństwo wystąpienia opisywanego zjawiska synoptycy szacują na 80 procent.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Fot. Pixabay

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..