Opublikowany: śr, Kwi 17th, 2019

Najwyższy czas na PIT

30 kwietnia mija termin składania rocznych deklaracji podatkowych. To jednocześnie data, po której nie można będzie już zaakceptować lub odrzucić formularza przygotowanego przez urzędników w usłudze Twój e-PIT. 

Jeśli do 30 kwietnia nie skorzystamy z usługi Twój e-PIT, tzn. nie zaakceptujemy go lub nie odrzucimy i jednocześnie nie złożymy deklaracji w inny sposób (np. przez system e-Deklaracje lub w wersji papierowej w urzędzie skarbowym), to administracja skarbowa uzna przygotowany dla nas e-PIT za złożony. Znajdzie się on wtedy na stronie internetowej podatki.gov.pl w sekcji „Złożone dokumenty”.

Jeśli z takiego automatycznie zaakceptowanego zeznania podatkowego wyniknie, że mamy niedopłatę podatku, do 31 maja otrzymamy informację o tym z urzędu skarbowego. Od chwili otrzymania jej będziemy mieć 7 dni kalendarzowych na zapłacenie podatku.

Natomiast jeśli z twojego e-PIT-a będzie wynikać nadpłata podatku, to urząd skarbowy odda nam pieniądze na konto bankowe lub przekazem pocztowym. Na zwrot nadpłaconego podatku skarbówka ma 45 dni.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..