Najpierw popiła, później stuknęła

Prawie półtora promila alkoholu w organizmie miała kierująca osobowym renaultem, którą zatrzymali złotoryjscy funkcjonariusze. Kobieta chwilę wcześniej spowodowała kolizję drogową…

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci ze złotoryjskiej drogówki zostali wezwani do pobliskich Prusic, gdzie doszło kolizji drogowej. Mundurowi, po przybyciu na miejsce zdarzenia, ustalili, że kierująca renaultem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącego bmw, w wyniku czego zderzyła się z nim. Na szczęście nikomu nic się nie stało i obyło się bez pomocy medycznej.

Podczas rozmowy z zatrzymaną funkcjonariusze wyczuli od niej bardzo silną woń alkoholu. Postanowili więc sprawdzić stan jej trzeźwości. Badanie alkomatem jednoznacznie wykazało, że kobieta jest kompletnie pijana – w wydychanym przez nią powietrzu było prawie 1,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazała się mieszkanka jednej z miejscowości gminy Złotoryja.

– Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Za spowodowanie kolizji i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadała przed sądem. Grozić jej może kara do dwóch lat więzienia, środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów oraz wysokie świadczenie pieniężne na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych – informuje sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Złotoryjscy policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności na drodze. – Trzeźwość kierowcy to podstawowa zasada dotycząca poruszania się po drogach. Osoby, które jej nie przestrzegają narażają się na odpowiedzialność karną, ale przede wszystkim narażają siebie, swoich bliskich oraz innych uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje zdrowotne – przypomina rzeczniczka.

Dodaj komentarz

*

code