Opublikowany: nie, Cze 7th, 2020

Najpiękniejszy MAN w całej gminie (FOTO, WIDEO)

Strażacka feta w Małuszowie. Po latach starań sfinalizowany został zakup średniego wozu bojowego dla jednostki, która ze względu na swoje położenie aktywnie działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Nowego członka załogi witali strażacy z całej gminy Męcinka i druhowie z OSP Jawor. Licznie przed swoje domy wyszli mieszkańcy Małuszowa.

Wjazd nowego MAN-a był spektakularny. Na kilka chwil zatrzymano ruch na krajowej „trójce”. Kierowcy stojący w korkach zorientowali się co to za święto i klaksonami przyłączyli się do ryku syren. Piękny, czerwony wóz prezentował się imponująco. Będzie służył nie tylko do wyjazdów gaśniczych. Oprócz wody, piany i wysokowydajnych pomp jest wyposażony w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa drogowego. Nie przypadkowo, bo jednostka położona jest zaledwie kilometr od trasy ekspresowej S3. Prezes OSP Małuszów nie krył wzruszenia. Właśnie o taki wóz pisali podania i starali się o dofinansowanie.

– Nie udałoby się sfinalizować tego zakupu bez przychylności wójta i wsparcia komendanta wojewódzkiego. Dziękujemy i obiecujemy, że należycie zadbamy o ten sprzęt i o bezpieczeństwo na terenie gminy – mówi Janusz Hołyński, prezes OSP Małuszów. Druhów z sąsiednich Przybyłowic zapytaliśmy, czy nie zazdroszczą takiego zakupu. – Nic podobnego. Ten wóz im się po prostu należał, wszyscy gramy w jednej drużynie – powiedział prezes Mariusz Uhornicki.

Od soboty wszystkie cztery jednostki OSP na terenie gminy Męcinka dysponują nowymi wozami. W ciągu czterech lat wyposażenie strażaków zmieniło się w imponującym tempie. – W tej dziedzinie, jakim jest bezpieczeństwo nie można oszczędzać – mówi wójt Mirosław Brzozowski. A, że apetyt rośnie w miarę jedzenia gminni strażacy mają ambitne plany na przyszłość. W Małuszowie wkrótce ruszy budowa nowej strażnicy, natomiast strażacy z Męcinki myślą o aucie terenowym, które by bez problemów dojechało w trudne tereny podmokłe i leśne.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiały wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..