Opublikowany: czw, Paź 24th, 2019

Nagrody Stevie dla KGHM

Prezes KGHM odebrał główną nagrodę w międzynarodowym konkursie Stevie Awards 2019. Miedziowy koncern zdobył także nagrodę Stevie w kategorii CSR za całokształt działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Prezesa KGHM Marcina Chludzińskiego uhonorowano najwyższym laurem w kategorii „Executive of the Year – Metals & Mining”. Jak podkreślają organizatorzy, przyznawana od 2002 roku Stevie Awards jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych nagród na świecie w dziedzinie biznesu. Jej laureatami są osoby indywidualne oraz firmy z ponad 70 krajów świata. Celem konkursu jest uhonorowanie i publiczne uznanie osiągnięć i pozytywnego wkładu organizacji i ludzi biznesu na całym świecie

– Podstawą w turbulentnych czasach jest precyzyjnie określona wizja, konsekwentne zarządzanie, ale też uważność i elastyczność w działaniu. Ta nagroda należy nam się za to, że razem z załogą Polskiej Miedzi dzień po dniu wdrażamy w życie cele, jakie założyliśmy w strategii na lata 2019 – 2023. Statuetka to symboliczne docenienie naszej pracy nad nowym podejściem do trendów i wymagającego rynku, w jakim przyszło nam funkcjonować – podkreślił Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM.

Złoty Stevie jest ręcznie odlewany i wykończony 24-karatowym złotem. Kryształowa piramida uniesiona w górę przez Stevie reprezentuje hierarchię ludzkich potrzeb. System często reprezentowany jako piramida, został opracowany w XX wieku przez psychologa Abrahama Maslowa, który zauważył, że po zaspokojeniu naszych podstawowych potrzeb, poszukujemy szacunku i uznania oraz dążymy do samorealizacji. To już szesnasta edycja światowego programu nagród, uznającego osiągnięcia w różnych aspektach biznesu.

Brązowa nagroda dla KGHM przyznana za całokształt działań spółki w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu to uwieńczenie kompleksowego programu realizowanego przez Polską Miedź pod hasłem „Dobry Sąsiad”.

Zgodnie z założeniami swojej strategii zarząd KGHM prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, współpracując z okolicznymi gminami oraz wspomagając ich rozwój. Miedziowa spółka zatrudnia mieszkańców pobliskich miejscowości, wspiera lokalnych sportowców poprzez sponsoring oraz wspomaga samorządy lokalne i pro-społeczne programy przez nie realizowane. W październiku tego roku KGHM podpisał mowy z dwiema gminami: Legnicą i Głogowem, przekazując każdej z nich 300 tys. zł na działania i programy prozdrowotne realizowane na rzecz mieszkańców. W minionym roku do jednostek samorządu terytorialnego w Zagłębiu Miedziowym trafiło od KGHM ponad 550 mln zł z tytułu należnych podatków i opłat.

źródło: KGHM

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..