Na rowerze, motocyklu i motorówce (FOTO)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, jako jedni z nielicznych na Dolnym Śląsku, dysponują nie tylko klasycznymi patrolami zmotoryzowanymi czy pieszymi. Tutejsza jednostka to również patrole wodne, rowerowe i motocyklowe.

– Z uwagi na specyfikę terenu i bliskość ważnego szlaku wodnego, w sezonie letnim głogowscy policjanci pełnią również służbę na Odrze – przypomina podinspektor Bogdan Kaleta, oficer prasowy jednostki. – Patrol, wyposażony w nowoczesną motorówkę marki Parker Sporits 650, pełni służbę na pięćdziesięciokilometrowym odcinku rzeki, zapewniając bezpieczeństwo zarówno na samej wodzie, jak i terenach przyległych. Jest to szczególnie ważne od momentu uruchomienia nowoczesnej mariny na terenie miasta, co łączy się z coraz większą popularnością Odry jako szlaku wodnego – dodaje.

Z kolei patrole rowerowe, ze względu na swoją specyfikę, można spotkać głównie na terenach zielonych, w parkach oraz na szlakach rowerowych. Wszędzie tam, gdzie tradycyjny patrol miałby utrudnione zadanie w swojej działalności. Patrole motocyklowe uzupełniają te tradycyjne, zapewniając policjantom większą manewrowość, a zwłaszcza w okresach intensywnego ruchu drogowego oraz sytuacjach utrudnień drogowych.

ŹRÓDŁO KPP GŁOGÓW

Dodaj komentarz