Opublikowany: nie, Lut 18th, 2018

Na Klasztornej stanie nowa kamienica

Jest szansa, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do końca przyszłego roku powstanie nowa kamienica przy ul. Klasztornej. Czterokondygnacyjny budynek wypełni lukę w zabudowie miejskiej. Prace powinny ruszyć w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Kamienica stanie przy ul. Klasztornej pomiędzy budynkami nr 8 i 12. Powstanie w niej 27 mieszkań pod wynajem, większość o powierzchni do 50 m kw. Wysokość czynszu będzie oscylować w granicach 10 zł za metr. Niebawem mają zostać ustalone warunki wynajmu lokali.

Inwestorem jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego z Kamiennej Góry. Spółka otrzymała promesę z Banku Gospodarstwa Krajowego na udzielenie preferencyjnego kredytu i pozwolenie na budowę, a w ostatnich dniach burmistrz Robert Pawłowski podpisał akt notarialny i przekazał parcelę na Klasztornej.

Przypomnijmy, że miasto Złotoryja od kilkunastu lat jest udziałowcem kamiennogórskiej spółki. Miejscowy ratusz zamierza również pomóc TBS-owi przy naborze lokatorów oraz przekaże w tym roku na budowę 400 tys. złotych ze swojego budżetu.

Prace powinny się rozpocząć w ciągu kilku najbliższych tygodni. W pierwszej kolejności zostaną wyburzone stare komórki w podwórzu i wybrana ziemia pod fundamenty. Wykop będzie głęboki, ponieważ w piwnicy ma się znajdować podziemny garaż. Jeśli pogoda będzie sprzyjać inwestycji. Zdaniem urzędników jeśli pogoda będzie sprzyjać inwestycji, pierwsi lokatorzy mogliby się wprowadzać na ul. Klasztorną w 2019 roku.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..