Opublikowany: pon, Wrz 14th, 2020

My Słowianie wiemy jak!

Wykuwać stal, wyprawiać skóry, zbudować piec i pozyskać od pszczół płynne złoto – w ubiegły weekend można było się przekonać, jak wyglądało życie Słowian setki lat temu. W miejscu, gdzie w połowie sierpnia odbyła się rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej, tym razem powstał Gród Słowiański. Atrakcji nie zabrakło także w centralnej części Parku Leśnego. Kolejna impreza z historią na żywo, odbyła się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Kolejne wydarzenie zgromadziło w lubińskim Parku Leśnym tysiące odwiedzających. I tym razem, w zielonym kompleksie, pojawili się rekonstruktorzy i dioramy historyczne, a także Gród Słowiański z prawdziwego zdarzenia oraz szereg atrakcji, które przybliżały odwiedzającym historyczne fakty. Taka forma przekazywania historii, kultury i tradycji, pozwala na empiryczną weryfikację wiedzy serwowanej w szkole bądź Internecie.

Więcej szczegółów w materiale video:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..