Opublikowany: czw, Lip 18th, 2019

Muzyka i warkot silników – już w weekend Bluesa nad Odrą

Przed nami fantastyczna impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza kulturalnego naszego regionu – 12. edycja Bluesa nad Odrą. Tradycyjnie dwudniową zabawę rozpoczną koncerty amatorskich zespołów bluesowych, później na scenie pojawią się zaproszone gwiazdy z Magdą Piskorczyk oraz The Blues Bones na czele. Samym koncertom towarzyszył będzie zlot motocyklistów, a imprezę poprowadzi jeden z najwierniejszych fanów festiwalu – charyzmatyczny Lech Bekulard. Zabawa odbędzie się w piątek i sobotę (19 i 20 lipca) w ścinawskim porcie.

Piątkowe granie o godzinie 16.30 rozpoczną przesłuchania amatorskich zespołów bluesowych. W tym roku zagrają: Ogród Złudzeń, Plug’n’Blues, Roxana Tutaj & Good Omen, Silver Heads 18 oraz VW Project. O godzinie 20.30 na scenie pojawi się zwycięzca ubiegłorocznego konkursu – Cool Cat. Natomiast muzyczny finał pierwszego dnia to koncert Caroline & the Lucky Ones.

– Nas, jako organizatorów cieszy, że blues gra w duszach ludzi. Może ten gatunek nie należy do najpopularniejszych, ale bardzo się rozwija, a nasza impreza tylko to potwierdza – mówi Dariusz „Daro” Łach, pomysłodawca festiwalu.

Sobotnia część imprezy rozpocznie się o godzinie 13, kiedy to ulicami Ścinawy, ale i miejscowości sąsiednich, przejadą motocykliści. Fani motorów to zresztą nieodłączny element muzyki bluesowej, więc kolejny raz nie zabraknie ich na festiwalu. Fundacja Moto Silesia już po raz ósmy organizuje swój zlot w Ścinawie.

Część muzyczną o 16.30 otworzą za to znani i doświadczeni na scenie Blues Menu. Formacja gra już od 21 lat, wydała kilka dobrze przyjętych płyt. Po nich na scenie zamelduje się poznański zespół Robert Wojciechowski Band.

Następnie dla publiczności w ścinawskim porcie zagra artystka, której fanom bluesa w Polsce nie trzeba przedstawiać – Magda Piskorczyk.

O godzinie 21 wystąpi łotewski The Swamp Shakers, a o 22.30 The Blues Bones z Belgii.

– Blues nad Odrą to jedna z ważniejszych imprez kulturalnych w Ścinawie. Dlatego, jak co roku dokładamy wszelkich starań, by nasz festiwal miał odpowiednią oprawę. Blues w Ścinawie ma swoich zagorzałych fanów, to również z ich inicjatywy organizowany jest festiwal. O popularności imprezy świadczy fakt, że to jej już 12. edycja. W piątek i sobotę przez Ścinawę będzie płynęła nie tylko Odra, ale również dobra muzyka, a towarzyszył jej będzie warkot pięknych motocykli. Zapraszam wszystkich na koncerty i życzę wyśmienitej zabawy – mówi burmistrz Krystian Kosztyła.

AUTOR: Zygmunt Kogut/scinawa.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..