Opublikowany: pt, Maj 17th, 2019

Muzyczne wspomnienie Czesława Niemena w Muzie (FOTO)

Oliwia Stefanowska

W wypełnionej niemal po same brzegi sali widowiskowej w Centrum Kultury Muza dobiega właśnie końca III Lubiński Przegląd Twórczości Czesława Niemena. Swoje wysokie umiejętności wokalne prezentują artyści z całego regionu.

Mimo że od śmierci tego wielkiego kompozytora, wokalisty i autora tekstów minęło już ponad 15 lat to jego muzyka wciąż jest żywa. O Czesławie Niemenie i jego twórczości pamiętają także najmłodsze pokolenia, czego najlepszym dowodem jest dzisiejszy przegląd. Podobnie jak w poprzednich edycjach tak i tym razem zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże, zarówno ze strony samych wykonawców, jak i licznie zgromadzonej publiczności.

– W kwalifikacjach do konkursu wzięło udział ponad 30 uczestników z całego regionu, także spoza naszego województwa. Jury do finału zaprosiło 17 artystów i zespołów, którzy występują w pięciu kategoriach: klasy 4-6, 7-8 i gimnazja, licea, dorośli oraz zespoły. Gościem specjalnym przeglądu będzie zespół Nadija – informuje Wiesław Bartoszewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12, która jest głównym organizatorem imprezy. – Czujemy się moralnie zobowiązani do propagowania twórczości tego wielkiego człowieka, choćby z tego powodu, że nasza szkoła jest nazwana jego imieniem. Jednocześnie chcemy zachęcać dzieci i młodzież do śpiewania – dodaje dyrektor.

Już po kilku pierwszych występach wiadomo, że komisja konkursowa, której w tym roku przewodniczy Ida Tamara Zagórska, będzie dziś miała naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Każdy z uczestników zaprezentował bowiem bardzo wysoki poziom artystyczny i wokalny. Jako pierwsza utwór „Zawsze gdzieś czeka ktoś” zaśpiewała Anna Sobkowicz. Po niej na scenę wyszły m.in.: Emilia Pyziak („Pod papugami”), Oliwia Stefanowska („Miasteczko cud”) i Aleksandra Moskal („Radość najpiękniejszych lat”).

Na zwycięzcę każdej z kategorii czekają nagrody rzeczowe i finansowe. Dodatkowo przyznana zostanie również nagroda grand prix oraz nagroda publiczności.

Jednym z patronów medialnych imprezy jest nasz portal.

.

Fot. Szymon Kwapiński

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..