Mural i milion w prezencie

Ratowniczka medyczna, policjantka i strażak są przedstawicielami bohaterów doby koronawirusa, których wizerunki można podziwiać na jednym z polkowickich bloków. Ścianę budynku zdobi okazały mural, który jest ukłonem samorządowców dla zapracowanych w ostatnim czasie służb. Oprócz malunku, wyrazem wdzięczności, jest okrągły milion wręczony przedstawicielom mundurówki i służb medycznych podczas uroczystej prezentacji muralu.

Okazały mural to oryginalna forma podziękowania i wyróżnienia bohaterów walczących na pierwszym froncie o bezpieczeństwo i zdrowie polkowiczan w dobie pandemii koronawirusa.

– Policjantka, strażak i ratowniczka medyczna to tylko symbole osób, które w czasie epidemii chroniły nasze zdrowie i życie. Aby podziękować wszystkim, zabrakłoby przestrzeni na tej dwustumetrowej ścianie. Przecież to także wolontariusze, biały personel szpitala, a także handlowcy i pracownicy komunalni – wylicza Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. 

Sam mural to nie wszystko. Materialnym dowodem wdzięczności dla służb mundurowych, jest czek opiewający na kwotę jednego miliona złotych, który trafił na ręce przedstawicieli służb z pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Okrągła kwota będzie rozdysponowana na potrzeby polkowickiej policji, straży pożarnej oraz miejskiej i pogotowia.

– Dzięki temu wsparciu będziemy mogli zakupić przede wszystkim sprzęt specjalistyczny taki jak defibrylator, respirator czy nosze bariatryczne. Dodatkowo uzupełnimy też zapasy środków do dezynfekcji, kombinezonów i masek pełnotwarzowych – mówi Alicja Tramś, kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego w Polkowicach.

Doposażenie każdej z jednostek, a zwłaszcza pogotowia jest niezbędne. Nawet superbohaterowie, aby wyruszyć do akcji i nieść pomoc innym, muszą być znakomicie przygotowani.

SIL

Więcej szczegółów w materiale video:

 

Dodaj komentarz

*

code